"גירושים זה לא סוף העולם"

חוברת אינטראקטיבית המסייעת לילדים להתמודד עם הפרידה של ההורים

מאת עו"ד לענייני משפחה תיקי פרטר

נמצאים בהליך גירושים? מתלבטים כיצד לבשר לילדים על הגירושים בצורה הנכונה ומה עליכם לעשות כדי למזער למינימום את הנזקים והכאב שיגרום ההליך לילדים?

לראשונה יוצאת לאור חוברת פעילות אינטראקטיבית, המיועדת לילדים שהוריהם מתגרשים. החוברת יכולה לשמש כיומן אישי של הילד, ולסייע להורים להבין כיצד הילד מרגיש בעיצומו של התהליך ובמה אפשר לעזור לו כדי  להכיל טוב יותר את הסיטואציה המורכבת.

חוברת הפעילות משמשת כלי עזר אידיאלי להורים בהעברת המסר ש"גירושים זה לא סוף העולם". החוברת מלווה את הילדים במסע הרגשי המורכב שהם עוברים, ומאפשרת להם להבין טוב יותר שהם לא לבד במחשבות, בחששות ובפחדים. החוברת מציעה כלים ופתרונות המותאמים במיוחד עבור ילדים, שיסייעו להם בהתמודדות היומיומית.

עו"ד תיקי פרטר היא בעלת משרד המתמחה בתחום המשפחה על כל רבדיו – גירושים, משמורת וזמני שהות, מזונות, רכוש, סכסוכי משפחה ועוד.

כמי שמשפחתה המורחבת חוותה גירושים, לקחה על עצמה עו"ד פרטר את  השליחות לעזור לבני זוג המעוניינים להיפרד בדרך מהירה ויסודית – לטובת שני הצדדים ובעיקר לטובת הילדים. חלק משליחות זו בא לידי ביטוי בהפקת החוברת לילדים.

החוברת מציגה את סיפורם של עומר ועמליה, ילדים שהוריהם התגרשו, בגוף ראשון, מנקודת המבט של הילדים ובגובה העיניים שלהם. לכל שלב בתהליך הגירושים מותאמת פעילות, אותה יכולים הילדים לבצע באופן עצמי, או בליווי של הורה  או איש/אשת מקצוע. לפעילות משותפת הורה-ילד יש חשיבות רבה בכך שהיא מייצרת הזדמנות לשיח פתוח ודרך להיחשף לנושאים שמטרידים את הילדים.

תכניה של החוברת וההפעלות, בשילוב סיפורם של עומר ועמליה, מאפשרים לילדים לעבד את תחושותיהם ורגשותיהם ולהתמודד בצורה חלקה יותר עם המשבר שעוברת משפחתם.

מן התקשורת

גם ג'ני צ'רווני ממליצה על החוברת בעמוד האינסטגרם שלה:

דילוג לתוכן